Într-o perioadă în care ambulanțele sunt chemate la cazuri tot mai dificile, salvatorii din Botoșani au ales să își facă timp și pentru o altfel de misiune.
Una fără sirene, dar cu multă emoție.
Reprezentanții Serviciului Județean de Ambulanță au devenit, pentru câteva ore, mesagerii lui Moș Crăciun.
În cursul zilei de duminică, angajații Ambulanței Botoșani au strâns donații de la colegi, oameni de afaceri și voluntari și au vizitat 30 de familii vulnerabile din județul Botoșani, majoritatea monoparentale.
Peste 150 de copii au primit cadouri, jucării, hăinuțe și alimente.
Foto: TVR Iași
